A közönséges városnéző túrákat mindenki ismeri, ám ahogy fejlődik egy város, a technikai lehetőségek, úgy az igények is jócskán változnak. Ez egy szuper vonal, hiszen az unalmasabb, ingerszegényebb városnézéseket igazán izgalmas verziók váltották fel. 4 rendhagyó városnézési típust ajánlunk.
- Alternatív, vezetett túrák: Milyen lehet Budapest egy lokálpatrióta szemével? Hogy nézett ki régen a mai bulinegyed? Hogy kell alkudni a piacon? Melyek a város legrégebbi üzletei? Hogy kell elképzelni a középkori Budát és Pestet? Bármely kérdésünkre választ kaphatunk, ha valamely népszerű alternatív városnéző túrát szervező csapatot választjuk. Honlapjaikon külön fel vannak tüntetve az idegen nyelvű séták. A Hosszúlépés, járunk?, az Imagine Budapest, a BUPAP és a Beyond Budapest is jó választás lehet.
- BeerBike: Szórakozás és kultúra kézen fogva jár, ha a BeerBike-ot választjuk. A jópofa járműhöz rengeteg sör jár, ami már eleve megalapozza a hangulatot, az útvonalak pedig változatosak lehetnek. Csapatépítésnek is tökéletes lehet.
- Városnéző appok: Több játékos városnéző applikáció is létezik, melyek többnyire GPS alapon működnek, nem is kell hozzájuk internetes kapcsolat. Ezek a digitálisan vezérelt túrák lehetnek klasszikusabbak, mint például a Pocket Guide útjai és különlegesebbek, mint a Miratia élményszámba menő kódfejtős játékai. Természetesen idegen nyelven is elérhetőek az appok.
- Különleges járművek: Nem muszáj ragaszkodni a városnéző buszokhoz, vagy a tömegközlekedéshez, mikor olyan mókás túrákra is befizethetünk, melyek például segway-jel mennek, vagy lánc nélküli biciklivel (Chainless Budapest), de bepattanhatunk egy riksába, vagy a még szórakozhatóbb Tuk Tuk Budapest kétszemélyes járműveibe is. A retro kedvelői bérelhetnek Trabantot, vagy oldtimer autókat, sofőrrel és a Dunát is szuperül lehet használni. Olcsóbb megoldás a BKK hajójárat, de a Dunarama egyéni speedmotorcsónakos nézelődéseket is ajánl és a RiverRide kétéltű busz-hajót is ki lehet próbálni.